Ogłoszenia duszpasterskie

Logo parafii

9 czerwca 2024 roku

1) Dziś zbiórka ofiar na tace na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej. Składającym ofiary Bóg zapłać.
2) W czwartek 13 dzień miesiąca. Zapraszamy na wieczór fatimski. O 20.00 Msza św. a później nabożeństwo fatimskie połączone z różańcem. Do puszki przy wyjściu z kościoła można składać intencje do modlitwy. Na wieczorne nabożeństwo przynieśmy ze sobą świece.
3) Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe
4)  W sobotę 15 czerwca 2024 r. o godz. 10.00 przy archikatedrze odbędzie się Dzień Wspólnoty Archidiecezji Łódzkiej. Ksiądz Arcybiskup zaprasza wiernych oraz wszystkie wspólnoty, ruchy, stowarzyszenia i grupy z każdej parafii wraz ze swoimi opiekunami do wspólnego świętowania. W programie: ·      
  • 10:00 – Msza św. z uwielbieniem – archikatedra,     
  • 11:30 – darmowy posiłek dla wszystkich, po nim w namiotach: prezentacja wspólnot oraz zabawy integracyjne (dmuchańce, bańki, eurobungee, itp.) – plac katedralny, ·      
  • 13.00 – dialog z kard. Grzegorzem Rysiem „Marzenie o Kościele” – mała aula Wyższego Seminarium Duchownego ·      
  • Od godz. 11.30 – możliwość zwiedzania z klerykami Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi oraz Muzeum Archidiecezjalnego.
5)  Zbliża się 40 lecie naszej parafii. Pragniemy na ten jubileusz we wrześniu odnowić kapliczkę z krzyżem, po prawej stronie placu kościelnego. Przy tej kapliczce odprawiona była pierwsza msza św. w nowopowstałej naszej parafii. Wszystkim zaangażowanym w remont tego miejsca już teraz dziękujemy.
6) W ostatnim czasie złożono na kapliczkę przy ul. Piotra Skargi 100 zł.
7) W ostatnim czasie odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Barbara Karisson z ul. Smugowej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie....